EPIDEMIOLOGICKÝ CHAOS JE LEN ŠPIČKOU CHAOSU V RIADENÍ ŠTÁTU.

EPIDEMIOLOGICKÝ CHAOS JE LEN ŠPIČKOU CHAOSU V RIADENÍ ŠTÁTU.

  • Posted by Andrej
  • On 22/12/2020
  • 0 Comments

EPIDEMIOLOGICKÝ CHAOS JE LEN ŠPIČKOU CHAOSU V RIADENÍ ŠTÁTU. EURÓPSKA KOMISIA OSTÁVA V ÚDIVE.

To nepíšeme my, to píše TREND. Teda médium, ktorému nemôžeme vytknúť prehnanú lásku k odborom.

Článok pokračuje v tomto duchu ďalej: „Epidémia, zdravotníctvo, štát – čoho sa Matovič a jeho ľudia chytia, to sa končí chaosom. Napriek myriade sľubov, doteraz nedostali zdravotníci a samosprávy zaplatené, a dokonca ani za prvé kolo. Podobne sa štát vykašľal aj na podporu domácej ekonomiky, ktorá je najnižšia v celej eurozóne.

A to je stále iba začiatok. Prichádza čas na odovzdanie projektov financovaných z európskeho Fondu obnovy a odolnosti. Premiér hovoril o reformnom lete. Nakoniec sa ukázalo, že z plánu je iba menu, ktoré v súčasnom stave nemá ani šancu na úspech. Prvé odozvy z Európskej komisie sú temné – slovenský reformný plán je nepripravený. Dolu kanálom môže krajina spláchnuť miliardy eur.“

Keď má táto vláda aj iné ambície ako byť krátkym prerušením politiky ktorú už poznáme z posledných rokov, možno by bolo na čase začať spolupracovať. Spriechodniť a vylepšiť tripartitu, nie ju ďalej rozkladať pohodlnou, ale falošnou hrou na predstieranú demokraciu.

Málo vecí je smutnejších ako keď dobrý zámer stroskotá na neschopnosti znášať vecnú kritiku. Nie je potrebné vzdelanie atómového fyzika, aby ste pochopili, že už dávno nejde o volebné preferencie, ale konkrétne (v ideálnom prípade pozitívne) výsledky.

Sociálnym dialógom na úrovni rozvojovej krajiny sa výsledky nedostavia. Nepomôže ani zmrazovanie stravného, ani počtu detí ktoré majú nárok na obedy zadarmo. Nepomôže ani hádzanie polien pod nohy zamestnancom pri organizovaní sa v odboroch.

Model „nevadí, že ti neviem pomôcť keď uškodím ešte viac tvojmu náprotivku (zamestnancom) v kolektívnom vyjednávaní“ škodí všetkým. Politický marketing sem, stranícky súboj tam.

Link na článok nájdete tu. Dočítate sa v ňom aj to, čo si Európska komisia myslí o opisovaní nesúvisiacich tém ako v (niektorých) diplomovkách pri žiadaní peňazí na reformný plán a o INVESTÍCIÁCH DO BUDOV NAMIESTO ĽUDÍ. Skromne sme si spomenuli na náš uniJA-plán obnovy spred pár týždňov.

 

0 Comments

Leave Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *