Niektoré VYSLOVENE SPROSTÉ nápady treba udupať v zárodku.

Niektoré VYSLOVENE SPROSTÉ nápady treba udupať v zárodku.

  • Posted by Andrej
  • On 22/12/2020
  • 0 Comments

Niektoré VYSLOVENE SPROSTÉ nápady treba udupať v zárodku. Toto je jeden z nich.

Deutsche Bank, teda banka ktorá bola namočená v takmer každom väčšom bankovom škandále posledných desaťročí ako sú kartelové dohody v neprospech spotrebiteľov, pranie špinavých peňazí, spolupráca pri krádeži daní vo forme prelievania peňazí do daňových rajov, a ktorá je exemplárnym príkladom privatizácie ziskov a socializáciou strát #zachrannyBALICEKnemeckymBANKAMza480000000000EURO prišla s „VYNIKAJÚCIM“ nápadom.

Zdaniť ľudí pracujúcich z domu. Nech platia ešte 5% daň za to že sú na dobrovoľnom home-office.

Tieto dodatočné zdroje navrhujú -asi z lásky k pracujúcim- prerozdeliť medzi zle zarábajúcich a zamestnancov, ktorý nemôžu svoju prácu vykonávať z domu.

To je nejaká nová -klasik by povedal „rustikálna“- forma solidarity. Všimli ste si správne, solidarity, kde pracujúci pomáha horšie platenému pracujúcemu. Počas toho bude oboch zamestnancov dojiť naďalej banka –tá už solidárna byť nemusí. Ona radšej za províziu pomôže vykradnúť špajzu. Alebo pôjde s peniazmi pracujúcich do finančného kasína a keď prehrá, nechá sa za peniaze daňových poplatníkov ( =zamestnancov) opäť raz zachrániť. Lebo je to pre naše „dobro“ a vlastne neexistuje ani žiadna iná alternatíva.

Aj na to sú dobré odbory. Môžu sa opýtať trochu hlasnejšie ako jednotlivec pracujúci z domu, či im už nepreskakuje nadobro. Opýtať sa vlád, ako konkrétne vyriešili minulé huncútstva týchto banksterov. Ako chcú zabrániť aby sa takéto veci neopakovali.

Treba sa organizovať a sieťovať. Inak budeš ťahať za kratší koniec. Vlastne nie. Ty sa sám nedostaneš ani k tomu lanu.

ňLink na celú štúdiu v AJ nájdeš v komentároch (str. 32, sú tam ale aj dobré informácie), rovnako ako link na článok tu.

P.S.: Pár z akcií Deutsche Bank (DB)

-Hypotekárne úvery v USA. DB skúpila zle zabezpečené hypotéky, vytvorila z nich extrémne komplikované finančné nástroje, nechala ich ohodnotiť top-rankingom a predala ich ďalej. Keď prišla kríza, tieto nástroje sa stali takmer bezcennými. Medzičasom však uzatvorila DB stávku na prepad ceny jej toxického „tovaru“.

-Pranie špinavých peňazí v Rusku po roku 2011, keď vyprali minimálne 10 miliárd dolárov v rubľoch a za čo dostali pokutu 600 miliónov dolárov.

-Spoluúčasť na manipulácii referenčných úrokových sadzieb EURIBOR a LIBOR. DB dostala od Európskej komisie najvyššiu pokutu zo všetkých šiestich bánk, ktoré sa zúčastnili tejto, nazvime to jednoducho, krádeže. Zaplatili 725 miliónov € v EÚ a ďalšie 2,5 miliardy dolárov v USA. Reálne ale boli poškodení spotrebitelia.

-Porušenie USA-Iránskeho embarga. Pokuta 260 miliónov dolárov.

-Laxný prístup k rizikovým finančným tokom sexuálneho zločinca Jeffreyho Epsteina. Pokuta 133 miliónov €.

-V spolupráci s Danske Bank bola DB zapletená do najväčšieho doteraz známeho škandálu s praním špinavých peňazí. Cez filiálku dánskej banky v estónsku pretiekli medzi 2007 a 2015 „pochybné“ platby vo výške 200 miliárd €. Finančný dozor im vyčítal nedostatočnú kontrolu svojich zákazníkov. Do zlepšenia kontrol následne museli investovať miliardu dolárov a prijať na vykonávanie kontrol ďalších 1500 zamestnancov.

-Najnovšie sa Deutsche Bank objavuje obzvlášť často v uniknutých a ešte nespracovaných dokumentoch FinCEN-files. Ide predovšetkým o zámerne oneskorené hlásenia informácií vysokorizikových zákazníkov. Biotop, v ktorom sa dajú prať špinavé peniaze. Opäť náhodou zlyhali kontrolné mechanizmy. Tá neviditeľná ruka trhu sa asi rada hrá na schovávačku ?

 

0 Comments

Leave Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *