MARKETING CHUDOBY

MARKETING CHUDOBY

  • Posted by Andrej
  • On 22/12/2020
  • 0 Comments

MARKETING CHUDOBY. ALEBO, KEĎ NAJVÄČŠÍ PROBLÉM JE 437 € PRE PRACUJÚCEHO ČLOVEKA, LEBO SA TO NIEKOMU ZDÁ PRIVEĽA.

Pomaly by sa tu hodila sociologická štúdia k možným následkom 30 ročného vypisovania jednostranných článkov o škodlivosti zvyšovania beztak mizerných platov na našu spoločnosť. Vynikajúci príklad ponúka opäť pravda v článku: Pekárov dusia príplatky za prácu. Zdražie chlieb a rožky? (link na článok tu).

V tom článku sa dočítate o nastávajúcom konci sveta vo forme drahšieho pečiva, obmedzenej prevádzke, ľudí bez práce. Ihneď vám aj vysvetlia prečo. Lebo minimálna mzda narastie na 437 € v čistom mesačne. To má byť suma, ktorá s príplatkami -uvedený ja napríklad príplatok za nočnú prácu v rizikovom zamestnaní 1,79 €, alebo za prácu v sobotu 1,61 €- ktorá zapríčiní zvyšovanie nezamestnanosti, viac chémie v pečive a bezprecedentné zdraženie potravín. Minimálna mzda stúpne v budúcnosti na 437 €, teda sumu z ktorej sa sotva dá dôstojne žiť, uživiť rodinu, financovať osobnostný rozvoj, ušetriť na horšie časy alebo starobu. No a jediné čo sa dočítate je ako to uškodí vám ako konzumentom a podnikateľom.

Tieto články už neobsahujú návod ako si predstavujú vyžiť z 437 € mesačne, aké marže majú pri pečive obchodné reťazce (možno je to aj preto, lebo zadávajú slušný objem reklamy).Dočítate sa len to, že nárast neskutočne krutej minimálnej mzdy a smiešnych príplatkov nás všetkých brutálne ohrozuje. Potom sa ale čudujme, prečo tu je toľko frustrácie.

Keby som bol pekár tiež by som bol po takomto článku neskutočne frustrovaný.

Keď takéto a podobné jednostranné blbosti publikujem 30 rokov pri učiteľoch, lekároch, zamestnancoch štátnej správy, robotníkoch v automobilkách, zdravotných sestrách, opatrovateľoch, zamestnancoch bánk a poisťovní, policajtoch….. môže to jedného dňa nahnevať kritickú masu.

A nefalšovaný hnev sa už nedá riešiť iba úsmevom na tlačovej konferencii. MÁTE PLÁN ČO POTOM S TÝM?

Pre ilustráciu: zisk maloobchodného reťazca LIDL bol v roku 2018 okolo 112 100 000 €. Priestor na nejaké príplatky pri pekároch v tých maržiach asi bude.

 

0 Comments

Leave Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *